Hızlı Soru - Cevap

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Öne çıkan konu #14,401
Aracım için şampuan almak istiyorum genellikle çok kirli olmuyor ağır şekilde temizlenmesi gerekmiyor. Parlatması benim için yeterli öneriniz nedir. 3D wash an wax uygunmudur? Sizin tercihiniz nedir ?
uygun fiyatlı f/p ürünü olarak bunu
Flowey 2.6 Koruyucu Cilalı Şampuan Wash&Wax 1L

biraz daha pahalı ve bilindik marka olsun derseniz bunu
Meguiars Nxt Car Wash - Cilalı Şampuan 1.89lt

Para sorun değil daha iyisi olsun derseniz de bunu tavsiye ederim
Gyeon Bathe+Plus - Seramikli Yıkama Şampuanı ( SiO2 İçerikli ) -1000 ml

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir

irfan yalınay

Çaylak Detaycı
Üye
İl
istanbul
Arkadaşlar merhaba ;
Malum kısıtlamalar sebebi ile yeri olmayanlar için araç yıkama konusunda sıkıntılar yaşanıyor.Benim ki gibi artık yıkanması gereken araçlarımız için çözüm üretmek gerekli diye düşünüyorum.
Mesela benim izin belgemin geçerli olduğu Üsküdar- Ümraniye - Yukarı Dudullu istikametinde emeğinin karşılığını almak kaydı ile koşulları müsait arkadaşımız varsa iletişime geçmek isterim.

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
Merhaba arkadaşlar, flowey c5 interior cleaner var elimde ve bugün ilk defa araç içini onunla temizlemek istedim. Fakat silip kuruduktan sonra vites kısmında böyle izler kaldı. Sonra duru su ile tekrar sildim ve izler 2. resimdeki gibi kayboldu. Neden böyle bir iz bırakmış olabilir? Ürünü ilk defa kullandım.
@FloweyTurkiye

Merhaba,
ben bahsettiğiniz izleri net olarak göremedim acaba ürünü direk plastik kısımlara sıkıp sonrasında mı sildiniz, birde uygula yaptığınız zaman aracın plastik aksamları sıcak yada doğrudan güneşe maruz kalmış olabilir mi?

ozer_85

Amatör Detaycı
Üye
İl
İzmir
Elinize sağlık güzel olmuş,
ancak aracınız sanırım volvo,
volvolar boyalarının hassaslığı ve yumuşaklığı sebebiyle özellikle acemi kullanıcılar için çalışması riskli araçlar,
polisaj işlemi sırasında çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum
Tesekkur ederim, tavsiyeniz icinde cok saolun. Evet aracim Volvo S60 2014 model. Polisaj islemi sirasinda kilcal cizikleri ve hareleri almaya calistim, diger cizikler icin hic yuklenmedim , yuksek devire cikmadan ve baski uygulamadan birazda korkarak nazik nazik sicakligi surekli elim ile kontrol ederek calistim , cok sukur herhangi bir olumsuzluk yasamadan bitirdim :)

FloweyTurkiye

Firma Yetkilisi
Üye
Merhabalar, C5 temizlik ürünü değil protectanttır.

Saygılarımla

Merhaba arkadaşlar, flowey c5 interior cleaner var elimde ve bugün ilk defa araç içini onunla temizlemek istedim. Fakat silip kuruduktan sonra vites kısmında böyle izler kaldı. Sonra duru su ile tekrar sildim ve izler 2. resimdeki gibi kayboldu. Neden böyle bir iz bırakmış olabilir? Ürünü ilk defa kullandım.
@FloweyTurkiye

usurer

Usta Detaycı
Üye
İl
izmir
fara sıkılan Gtechnic C2V3 nasıl çıkartılır?
Selamlar kardeşim meraktan aracının farına C2V3 sıkmış ve farda iz yapmış.
Birkaç yıkama sonrasında özelliğini kaybedip çıkar diye düşünüyorum ancak, beklemeden çıkartmanın bir yolu var mıdır?
Aklıma İpa yada M700 ile silmek geldi yine de daha doğrusu ne olabilir?
Teşekkürler

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
fara sıkılan Gtechnic C2V3 nasıl çıkartılır?
Selamlar kardeşim meraktan aracının farına C2V3 sıkmış ve farda iz yapmış.
Birkaç yıkama sonrasında özelliğini kaybedip çıkar diye düşünüyorum ancak, beklemeden çıkartmanın bir yolu var mıdır?
Aklıma İpa yada M700 ile silmek geldi yine de daha doğrusu ne olabilir?
Teşekkürler
Alkolle silerseniz çıkması lazım.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@FloweyTurkiye

Soru arada kaynamış sanırım.

Bu tip izler plastiğin yapısından da kaynaklanabiliyor. Eğer ürünü uyguladıktan sonra bezin kuru tarafı ile bir tur geçmediyseniz bu şekilde yapmanızı tavsiye ederim.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Hayırlı akşamlar

Beyaz Aracım için dayanıklık hiç önemli değil aracımmm bol bol parlasın istiyorum öneriniz nedir ??
Düzgün bir polisaj işlemi sonrası glaze ve carnauba wax yapmanızı öneririm. Kötü bir zemine uygulanan bir üründen medet ummayın. Parlaklığı ve derinliği veren asıl etken vernik yüzeyinin düzgün olup ışığı kusursuz yansıtmasıdır.

ercan_wrc

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
Merhabalar, C5 temizlik ürünü değil protectanttır.

Saygılarımla
Merhaba;

Kirli yüzeyde temizlik yapmadım zaten. Hafif tozlu bölgede temiz kuru beze ürünü sıktım ve sildim. Ayrıca siz temizlik ürünü değildir diyorsunuz ama kendi sayfanızda ürün bilgisinde aracın iç aksamını temizler bakım yapar yazıyor, Ki dediğim gibi ben kirli yüzeyde kullanmadım. Amacın ürünü yerden yere vurmak değil bilgi almaktı. Nitekim kokusu ise çok hoş. Ön göğüste böyle iz bırakmayıp kapı kollarında ve orta konsolda iz bırakmasının sebebini öğrenmeye çalışıyorum ve ayrıca alacak arkadaşlara da bilgi vermek istediğim için sordum. Protectan nedir bilgim yok, ürününüzü de ilk defa kullandım ve protectan dediğiniz kir çıkarma tabiri ise söylediğim gibi kir çıkarma vb amaçla değil doğal görünüm oluşturma hoş koku ve açıklamada belirttiğiniz üzere toz tutmama olayını denemek istedim. Eğer ben yanlış amaçlı veya yanlış şekilde uygulama yaptıysam düzeltip tekrar deneme yapabilirim.

@_CaN_ bana da plastik yapısı ile alakalı geldi, Çünkü ön göğüste kapı eşiklerinde herhangi bir iz yok. Orta konsol ve kapı kolu aynı tip plastik onlarda iz kaldı, vites çerçevesi krom onda iz kaldı ve ortada bir ekranım var haliyle onda da yağlı bir iz kaldı.

@usurer hayır güneşte uygulamadım ve beze sıkıp bez ile sildim ve çok çok az sıkarak sildim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Merhaba;

Kirli yüzeyde temizlik yapmadım zaten. Hafif tozlu bölgede temiz kuru beze ürünü sıktım ve sildim. Ayrıca siz temizlik ürünü değildir diyorsunuz ama kendi sayfanızda ürün bilgisinde aracın iç aksamını temizler bakım yapar yazıyor, Ki dediğim gibi ben kirli yüzeyde kullanmadım. Amacın ürünü yerden yere vurmak değil bilgi almaktı. Nitekim kokusu ise çok hoş. Ön göğüste böyle iz bırakmayıp kapı kollarında ve orta konsolda iz bırakmasının sebebini öğrenmeye çalışıyorum ve ayrıca alacak arkadaşlara da bilgi vermek istediğim için sordum. Protectan nedir bilgim yok, ürününüzü de ilk defa kullandım ve protectan dediğiniz kir çıkarma tabiri ise söylediğim gibi kir çıkarma vb amaçla değil doğal görünüm oluşturma hoş koku ve açıklamada belirttiğiniz üzere toz tutmama olayını denemek istedim. Eğer ben yanlış amaçlı veya yanlış şekilde uygulama yaptıysam düzeltip tekrar deneme yapabilirim.

@_CaN_ bana da plastik yapısı ile alakalı geldi, Çünkü ön göğüste kapı eşiklerinde herhangi bir iz yok. Orta konsol ve kapı kolu aynı tip plastik onlarda iz kaldı, vites çerçevesi krom onda iz kaldı ve ortada bir ekranım var haliyle onda da yağlı bir iz kaldı.

@usurer hayır güneşte uygulamadım ve beze sıkıp bez ile sildim ve çok çok az sıkarak sildim.
Elinizde spritz var mı acaba?